دفتر وکالت سید نورالدین نورالدینی

Home Sitemap Contact Us
   جمعه, ۱۳ تیر ۱۳۹۹ ساعت:
 
 نظریه های رییس مجلس شورای اسلامی موضوع صدر ماده واحده و تبصره(4)الحاقی به قانون اساسی       خسارت معنوی و تقویم آن به پول       مساله ای به نام حقوق بشر       رای وحدت رویه شماره 726 هیات عمومی دیوان عالی کشور       رای وحدت رویه شماره 727 هیات عمومی دیوان عالی کشور       بررسی قابلیت تجدیدنظرخواهی ازقراررد درخواست اعاده دادرسی       سرقفلي و حق كسب چيست؟ (از دیدگاه دكتر سيد مهدي موسوي شهري)       لایحه آیین دادرسی دیوان عدالت اداری       کدام دادخواست را به کدام دادگاه ببریم       ماده 529 آیین دارسی مدنی       نحوه تقویم خواسته       لایحه حمایت از خانواده       متن اصلاحی ماده 14 نظامنامه دفتر ازدواج و طلاق       خواسته وبهای آن       اعساروتعارض مواد 2و18      
>> صفحه اصلی قوانین و مقررات قوانین و مقررات ابطال بند 7 تذکرات دفترچه آزمون آگهی استخدام مصوب معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور

ابطال بند 7 تذکرات دفترچه آزمون آگهی استخدام مصوب معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف
(0 votes, میانگین 0 از 5)

بسم الله الرحمن الرحیم

شماره دادنامه: 36

تاريخ دادنامه: 15/1/1396

کلاسه پرونده: 92/114

مرجع رسیدگی: هیأت عمومی دیوان عدالت اداری

شاكی: آقای رسول رمضانی

موضوع شکایت و خواسته: ابطال بند 7 تذکرات دفترچه آزمون آگهی استخدام مصوب معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور

گردش کار: شاکی به موجب دادخواستی ابطال بند 7 تذکرات دفترچه آزمون آگهی استخدام مصوب معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور را خواستار شده و در جهت تبیین خواسته اعلام کرده است که:

" بند 7 تذکرات آگهی استخدام استانداری زنجان می گوید: 7- کارکنان غیر رسمی بومی شاغل در دستگاههای ذیربط به ازای هر سال سابقه خدمت مربوط و مشابه از (2) درصد و حداکثر (20)درصد کل امتیاز در هر یک از مراحل آزمون استخدامی به صورت جداگانه برخوردار خواهند شد... که این بند یک تبعیض ناروا و ظالمانه و برخلاف بند 9 اصل سوم قانون اساسی و ظلم به اقشار مظلوم جامعه است که این بند در چند سال اخیر به         آگهی های استخدامی اضافه شده است. با وجود اینکه بنده دارای مدرک فوق لیسانس و از لحاظ علمی و اطلاعات عمومی و تخصصی دارای نمره بالایی هستم ولی این بند 7 آگهی باعث شده است که به افراد خاص نمره اضافه داده شود هم در امتحان عمومی و هم مصاحبه این نمره اضافه می شود و حق بقیه افراد جامعه ضایع و از بین می رود که این افراد پارتی در دستگاه اجرایی ندارند و توانایی استخدام شدن را نداشته اند.

لذا از دیوان عدالت اداری خواهشمند است بر اساس عدالت و قانون این بند از آگهی استخدامهای دولتی باطل و حذف شود تا آزمونهای عادلانه در جامعه حاکم شود و تبعیضهای ناروا برچیده شود. همچنین ماده 44 قانون مدیریت خدمات کشوری می گوید که بکارگیری افراد در دستگاههای اجرایی پس از پذیرفته شدن در امتحان عمومی که به طور عمومی نشر آگهی می گردد و نیز امتحان یا مسابقه تخصصی امکانپذیر است. پس در این بند هم ملاک نمره امتحان آزمون می باشد نه اینکه بعداً به فرد خاص نمره اضافه شود. "

متن تذکرات دفترچه آزمون آگهی استخدام در قسمت مورد اعتراض به قرار زیر است:

" 7- کارکنان غیر رسمی بومی شاغل در دستگاههای ذیربط به ازای هر سال سابقه خدمت مربوط و مشابه از (2) درصد و حداکثر (20) درصد کل امتیاز در هر یک از مراحل آزمون استخدامی به صورت جداگانه برخوردار خواهند شد. "

در پاسخ به شکایت مذکور، رئیس امور حقوقی و قوانین معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور به موجب نامه شماره 13083/92/231-21/7/1392، تصویر لایحه دفاعیه شماره 11904/92/224/د- 14/7/1392 سرپرست امور تامین منابع انسانی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور را ارسال کرده است که متن آن به قرار زیر است:

" برادر ارجمند جناب آقای نوروز پور

رئیس محترم امور حقوقی و قوانین

موضوع: اعلام پاسخ

با سلام و احترام

بازگشت بـه نـامه شمـاره 118233/92/231 در خصوص دادخـواست آقای رسـول رمضانی مبنی بر حذف امتیاز

مکتسبه به نیروهای قراردادی شاغل در دستگاههای اجرایی، به استحضار می رساند، شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی در جلسه مورخ 27/10/1389 تصویب نمود تا به منظور فراهم نمودن زمینه لازم برای بهره مندی از تجربیات و مهارتهای مکتسبه کارکنان قراردادی که در دستگاههای اجرایی تجربیات مفیدی کسب نموده اند، به امتیاز مکتسبه آنان به ازای هر سال تجربه مربوط و مشابه در دستگاههای اجرایی موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری (2) درصد و حداکثر تا (20) درصد کل امتیاز در هر یک از مراحل آزمون استخدامی به صورت جداگانه اضافه شود. از آنجا که قید بند فوق در آگهی های استخدامی به استناد نامه شماره 3735/89/204/د-1012/1389 امور دبیرخانه شوراها می باشد لذا چنانچه موضوع فوق مورد اعتراض دستگاههای نظارتی نیز می باشد، لازم است مراتب به امور مذکور منعکس تا در خصوص لغو یا استمرار تسهیلات مذکور برای شاغلین قراردادی در دستگاههای اجرایی تصمیم گیری شود.- سرپرست امور تامین منابع انسانی "

هیأت عمومی دیوان عدالت اداری در تاریخ 15/1/1396 با حضور رئیس و معاونین دیوان عدالت اداری و رؤسا و مستشاران و دادرسان شعب دیوان تشکیل شد و پس از بحث و بررسی با اکثریت آراء به شرح زیر به صدور رأی مبادرت کرده است.

رأی هيأت عمومي

مطابق ماده 41 قانون مدیریت خدمات کشوری مقرر شده است که ورود به خدمت و تعیین صلاحیت استخدامی افرادی که داوطلب استخدام در دستگاههای اجرایی می باشند، بر اساس مجوزهای صادره، تشکیلات مصوب و رعایت مراتب شایستگی و برابری فرصتها انجام می شود. نظر به اینکه بند 7 تذکرات آگهـی استخـدام مصوب معاونت توسعه مـدیریت و سـرمایه انسانی رئـیس جمهور مبنی بـر اعطای امتیاز بـه کارکنان غیر رسمی شاغل در دستگاههای ذیـربط، مغایر اصل برابری فرصتها مصرح در مـاده 41 قانون مدیریت خدمات کشوری است، بنابراین به استناد بند 1 ماده 12 و ماده 88 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال 13922 ابطال می شود.

 

فهرست اصلی

نمایش فید ها

هیچ آدرس خبرخوانی مشخص نشده است.

اوقات شرعي

روز :
ماه :
مراكز استان :
اذان صبح
طلوع خورشيد
اذان ظهر
غروب خورشيد
اذان مغرب